Gayrimenkul Arsa/Arazi / Arsa/Arazi

Arsa/arazi - Kocaeli Kartepe - 213,09 m²

KOCAELİ / KARTEPE / Ş.SARIMEŞE
nde bulunmaktadır. Taşınmaz tarif olarak Suadiye caddesinden güney yönünde ilerleyerek,Bağdat Caddesine batı yönüne dönüş yapılırak 200 metre devem edilerek, sol yoldan güney yönünde yaklaşık 110 metre daha gidiltekten sonra taşınmaz sol kolda konumludur. Ulaşım özel araç ve toplu taşıma ile sağlanmaktadır.Kıymet takdirine konu taşınmaz Kartepe ilçesi, Sarımeşe Mahallesi Kerime Sokak 132 ada 3 parsel kayıtlı yüz ölçümü tapu kayıtlarında 3.213,09 m2 olan parseldir. Taşınmaz eğimsiz bir topografik yapıya sahip, dikdörtgen geometrik şekli olan parseldir. Parselin batı ve güney cephesi yola, diğer cepheleri komşu parsellere sınırlıdır. Arsanın yol ve diğer parseller ile sınırında duvar, çit, tel örgü vs. bulunmamaktadır. Arazinin jeolojik özellikleri hakkında gözlem yapma imkânı bulunmamaktadır. Marmara Bölgesi iklimi etkisi altındadır.Taşınmazın cepheli olduğu Kerime Sokak arsa m2 emlak rayiç bedelinin 1.145,14 TL olduğu bilgisi Kartepe Belediyesi emlak biriminden öğrenilmiştir.Değerlemesi yapılan gayrimenkulün ada/parsel bazında konumunun doğruluğu imar paftasından ve CBS sisteminden tespit edilmiştir. Değerleme konusu taşınmazın bulunduğu parsel imar durumuna göre 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı kapsamında Konut Dışı Kentsel Çalışma Alanı alanında kalmakta olup Ayrık nizam, Hmax: 12,5, E:0,70 yapılaşma koşullurudur. Arsa Değeri: (3.213,09 M2) X 14.005,3 TL/M2 = 45.000.000 TL (Kırkbeş Milyon TürkLirası) BORÇLU HİSSESİNE DÜŞEN DEĞER: (43/1920) + (43/5760 )+ (43/5760)= 1.007.812,5 TL + 335.937,5 TL + 335.937,5 TL = 1.679.687,5 TL Adresi : Sarımeşe Mahallesi Kerime Sokak 132 Ada 3 Parsel Kartepe/ Kocaeli
1.679.687 TL
Listeye Dön
Fiyat 1.679.687 TL
Konum KOCAELİ / KARTEPE
İhale Başlangıç 02.04.2026 14:24
İhale Bitiş 09.04.2026 14:24
Fiyat Görsel Detay İhale
Görsel bulunamadı

Açıklama

KOCAELİ Kartepe Ş.sarimeşe 132 ada 3 parselde 213,09 m² taşınmaz. Kıymeti 1.679.687 TL. 1. artırma 02/04/2026 14:24 tarihinde başlar.

Detaylı Bilgiler

İlan Bilgileri

İlan No 16231116402
İlanı Yayınlayan Kocaeli İcra Dairesi
Yayın Tarihi 2026-01-06T17:21:02.283Z
Dosya No 2025/93878 ESAS
İlan Türü Satılık Taşınmaz

Konum Bilgileri

İl KOCAELİ
İlçe KARTEPE

Gayrimenkul Bilgileri

İl KOCAELİ
İlçe KARTEPE
Adres nde bulunmaktadır. Taşınmaz tarif olarak Suadiye caddesinden güney yönünde ilerleyerek,Bağdat Caddesine batı yönüne dönüş yapılırak 200 metre devem edilerek, sol yoldan güney yönünde yaklaşık 110 metre daha gidiltekten sonra taşınmaz sol kolda konumludur. Ulaşım özel araç ve toplu taşıma ile sağlanmaktadır.Kıymet takdirine konu taşınmaz Kartepe ilçesi, Sarımeşe Mahallesi Kerime Sokak 132 ada 3 parsel kayıtlı yüz ölçümü tapu kayıtlarında 3.213,09 m2 olan parseldir. Taşınmaz eğimsiz bir topografik yapıya sahip, dikdörtgen geometrik şekli olan parseldir. Parselin batı ve güney cephesi yola, diğer cepheleri komşu parsellere sınırlıdır. Arsanın yol ve diğer parseller ile sınırında duvar, çit, tel örgü vs. bulunmamaktadır. Arazinin jeolojik özellikleri hakkında gözlem yapma imkânı bulunmamaktadır. Marmara Bölgesi iklimi etkisi altındadır.Taşınmazın cepheli olduğu Kerime Sokak arsa m2 emlak rayiç bedelinin 1.145,14 TL olduğu bilgisi Kartepe Belediyesi emlak biriminden öğrenilmiştir.Değerlemesi yapılan gayrimenkulün ada/parsel bazında konumunun doğruluğu imar paftasından ve CBS sisteminden tespit edilmiştir. Değerleme konusu taşınmazın bulunduğu parsel imar durumuna göre 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı kapsamında Konut Dışı Kentsel Çalışma Alanı alanında kalmakta olup Ayrık nizam, Hmax: 12,5, E:0,70 yapılaşma koşullurudur. Arsa Değeri: (3.213,09 M2) X 14.005,3 TL/M2 = 45.000.000 TL (Kırkbeş Milyon TürkLirası) BORÇLU HİSSESİNE DÜŞEN DEĞER: (43/1920) + (43/5760 )+ (43/5760)= 1.007.812,5 TL + 335.937,5 TL + 335.937,5 TL = 1.679.687,5 TL Adresi: Sarımeşe Mahallesi Kerime Sokak 132 Ada 3 Parsel Kartepe/ Kocaeli
Yüzölçümü 213.09 m2
Ada 132
Parsel 3

Satış Bilgileri

Muhammen Bedel 1.679.687,05 TL
KDV Oranı %10
Kıymeti 1.679.687,05 TL

İhale Bilgileri

1. Artırma Başlangıç 02/04/2026 14:24
1. Artırma Bitiş 09/04/2026 14:24
2. Artırma Başlangıç 30/04/2026 14:24
2. Artırma Bitiş 07/05/2026 14:24

Taşınmaz Bilgileri

Cinsi/Niteliği Konut
İl KOCAELİ
İlçe KARTEPE
Mahalle/Köy Ş.SARIMEŞE
Ada 132
Parsel 3
Yüzölçümü 213,09 m2
İmar Durumu na göre 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı kapsamında Konut Dışı Kentsel Çalışma Alanı alanında kalmakta olup Ayrık nizam,
Şerhler Tapu kaydındaki gibidir.

Artırma Bilgileri

1. Artırma Başlangıç 02/04/2026 14:24
1. Artırma Bitiş 09/04/2026 14:24
2. Artırma Başlangıç 30/04/2026 14:24
2. Artırma Bitiş 07/05/2026 14:24

Kurum Bilgileri

Dosya No 2025/93878 ESAS
Satış Memurluğu Kocaeli İcra Dairesi
İlan No 16231116402

İcradan arsa veya arazi alırken nelere dikkat edilmeli?

Arsa ve arazi ilanlarında ada/parsel, imar durumu, hisse oranı, tapu şerhleri, yüzölçümü ve kullanım durumu dikkatle incelenmelidir.

Dikkat Edilecekler / Rehber Soruları

Arsa veya arazi almadan önce nelere dikkat edilmeli?

Arsa ve arazi ilanlarında ada/parsel, imar durumu, yüzölçümü, hisse oranı, tapu şerhleri ve kullanım durumu dikkatle incelenmelidir. İhale veya satın alma öncesinde ilgili resmi kaynak, tapu kayıtları ve kurum açıklamaları kontrol edilmelidir.

İcradan arsa alırken tapu kontrolü nasıl yapılır?

Tapu kaydı, malik/hisse durumu, şerhler ve satışa konu taşınmaz bilgileri resmi kayıtlarla karşılaştırılmalıdır.

Ada/parsel bilgisi neden önemlidir?

Doğru taşınmazı bulmak, imar durumunu sorgulamak ve konumu teyit etmek için ada/parsel bilgisi temel referanstır.

İmar durumu nasıl kontrol edilir?

Belediye, il özel idaresi veya ilgili resmi kurum kayıtlarından yapılaşma koşulları ve kullanım amacı sorgulanmalıdır.

Hisse, şerh veya kısıtlama var mı?